Opis najważniejszych cech systemu CMS
Panel administracyjny
Interfejs jest zoptymalizowany dla łatwości i przejrzystości obsługi. Interfejs jest tak skonstruowany, aby ładował się szybko i działał z każdym typem przeglądarki (Internet Explorer, Firefox, Opera, Safari) na dowolnym systemie operacyjnym (Windows, Mac, Linux).
Wsparcie pozycjonowania
- komercyjne pozycjonowanie (także wsparcie dla innych firm z branży SEO)
- dostępność stron w trybie tekstowym (również dla urządzeń mobilnych)
- mapa strony w formacie Google XML
- przyjazne menu i opisy obrazków
- tekstowe linki (wirtualne katalogi)
- indywidualne opisy i słowa kluczowe dla każdej strony
- dynamiczne tytuły stron
- prawidłowy kod XHTML i CSS
- szablon oparty wyłącznie o warstwy (bez tabelek)
- agencja reklamowa może zamieszczać zamówione artykuły reklamowe
- bardzo łatwe tworzenie nowych stron
Edytor WYSIWYG
CMS udostępnia funkcję wizualnej edycji stron (WYSIWYG, z ang. What You See Is What You Get). Posiada ona duży zakres funkcji wspólnych dla wielu edytorów tekstu takich jak MS Word, dzięki czemu dla użytkownika praca w tym edytorze jest bardzo łatwa.
Struktura stron
Strony są zorganizowane hierarchicznie – w postaci drzewa (analogicznie do systemu plików każdego stacjonarnego komputera). Obiekty (rekordy) w bazie są edytowane w zoptymalizowanym interfejsie, w pełni konfigurowalnym i z możliwościami jego rozszerzenia. Dodatkowo, pola są podzielone na kategorie główną i dodatkową. Dostęp do pól dodatkowych (po naciśnięciu odpowiedniego przycisku) jest wybiórczy. Zbyt wielka liczba dostępnych opcji powoduje zaciemnienie interfejsu, dlatego są one wyświetlane w górnej części panelu administracyjnego jedynie wówczas, kiedy są potrzebne.
Edycja stron
W momencie kiedy użytkownik jest zalogowany w panelu administracyjnym, strony serwisu mogą wyświetlać mały panel kontrolny i ikonki edycyjne. Daje to możliwość intuicyjnej edycji zawartości strony. Administrator przeglądając serwis, w momencie potrzeby zmiany, po prostu klika odpowiednią ikonkę obok edytowanego obiektu i zmienia jego zawartość.
Menu kontekstowe
W wielu przypadkach, po kliknięciu na ikonce obiektu możliwe jest wywołanie menu kontekstowego, które daje dostęp do wielu opcji z nim związanych (analogicznie do rozwiązań stosowanych w aplikacjach Windows).
Zarządzanie zadaniami
Centralnym punktem komunikacyjnym w CMS jest moduł zarządzania zadaniami. Ludzie pracujący razem (edytorzy i autorzy) mogą komunikować się ze sobą za pomocą wysyłanych wiadomości. Jest również dostęp do zarządzania przepływem informacji.
Śledzenie zmian
CMS śledzi wszystkie zmiany zapisywane w rekordach bazy danych. Cecha ta pozwala użytkownikom na przywrócenie obiektu do jego poprzedniego stanu Wszelkie modyfikacje (usuwanie, dodawanie) są zapamiętywane.
Zarządzanie plikami
Integralną częścią systemu CMS jest menedżer plików. Administrator ma możliwość dowolnego zarządzania plikami i katalogami na serwerze. Pliki mogą być ładowane na serwer, kopiowane, usuwane, a nawet edytowane.
Kopiowanie, wycinanie, wklejanie
Każdy obiekt w bazie może być skopiowany, wycięty lub wklejony do nowego miejsca na stronie. Można także skorzystać ze specjalnych kreatorów.
Języki
Jedną z ważniejszych opcji, które użytkownik może modyfikować, jest wybór języka: CMS został przetłumaczony na ponad szesnaście języków.
Uprawnienia
Kontrola dostępu w CMS jest wielopoziomowa. Można konfigurować użytkowników jak i całe grupy administracyjne.
Stabilność
CMS kieruje się takimi zasadami aby aplikacje były technicznie spójne i stabilne.
Integracja
Z CMS można integrować inne produkty.